Změny v našem jídelníčku

Již mnohokrát jsme informovali o tom, že se snažíme současnou situaci vnímat také jako příležitost k dalšímu rozvoji. Paní kuchařky z naší školní jídelny proto využily dobu četných omezení a uzavření školy k nastartování změny skladby jídelníčku. Strávníci převážně z řad veřejnosti si tak určitě již všimli, že některé obědy jsou obměněné a setkali se s novými pokrmy a surovinami (krémové polévky, jiné druhy příloh i nová hlavní jídla), díky postupnému otevírání škol je konečně ochutnají i děti. V jídelníčku jsou nová jídla ZVÝRAZNĚNA VELKÝMI PÍSMENY a na zadní straně potom strávníkům poskytujeme informace o prospěšnosti použitých surovin, zajímavostech, … V této změně nám pomáhá koordinátorka programu Skutečně zdravá škola Mgr. Andrea Hrušková. Tu mnozí z vás znají z několika praktických seminářů pro rodiče i paní kuchařky, které v naší škole vedla. Pokud se chcete inspirovat a ozdravit i váš domácí jídelníček, určitě navštivte https://www.andreahruskova.cz/

Následují fotografie: seminář k inovacím v jídelně, páteční brokolicový krém zahuštěný bramborem,  informace k novinkám v jídelníčku na příští týden, pondělní tilápie na másle s česnekem a bramborovo-mrkvová kaše