Jak jsme „vysílali do světa“

Asi víte, že je naše škola již třetím rokem součástí projektu s poetickým názvem Čerstvý vítr z hor. Jeho cílem je podpora badatelství, aktivizace a motivace žáků  a popularizace přírodovědných předmětů. Každý měsíc tak pořádáme praktické semináře pro učitele z naší školy i okolí, kde se podporou výuky přírodovědných předmětů zabýváme. Tento týden bylo však vše trochu jinak. Učebna fyziky se přeměnila v televizní studio a naše působení se rozšířilo do různých koutů ČR. Byli jsme totiž vybráni k organizování tří hodinových on-line webinářů pro učitele. Jejich téma bylo bádání s OZOBOTy a mechanická práce badatelsky. Velké nadšení kolegů z mnoha škol sklidilo především zapojení OZOBOTů do výuky fyziky a navíc profesionálně zpracované pracovní listy. Věříme, že naše aktivita pomůže v šíření badatelství do škol a k propagaci nejenom naší školy, ale i regionu. Podívejte se na záběry z vysílání.