Výlet MŠ do Doškové chaloupky

Ve středu 24. 6. navštívily děti z mateřské školy Doškovou chaloupku v Petrovicích. Připravený program děti hravou formou seznámil s nadcházejícím obdobím léta, s činnostmi, které lidé v minulosti v tomto období vykonávali, i s pranostikami vztahujícími se k létu. Děti si vyzkoušely mletí obilí na žernovu, zametání březovým koštětem i svazování klestí do otýpek. Na památku si také vyrobily vlastní střapec. Velkým zážitkem byla možnost připravit si vlastní svačinku – pečené vdolky, které dětem velmi chutnaly. Výlet se vydařil na jedničku. Děti odjížděly plné nových poznatků, zážitků a příjemných vzpomínek na společně strávené dopoledne.

video zde:

Došková chaloupka