ŠKOLNÍ AKADEMIE 2026 – tentokrát znovu pod širým nebem :)
Celý čtvrtek 25. června patřil naší již tradiční ŠKOLNÍ AKADEMII, na kterou se všechny třídy se svými třídními učiteli dlouho a pečlivě připravovaly. Jednotlivá vystoupení byla velkým tajemstvím, ale právě jen do včerejšího dopoledne, kdy proběhla generální zkouška. A protože se při ní všichni výborně bavili, věřili jsme, že se úplně stejně budou bavit i návštěvníci odpoledne. V poledne všichni strávníci ochutnali poslední novinku ze školní jídelny – gnocchi s grilovanou zeleninou a parmazánem, mimochodem grilovaná zelenina se v naší kuchyni připravovala úplně poprvé a bylo jí potřeba opravdu hodně – 60 kg. Proto s její přípravou opět (a velmi ochotně) pomohla děvčata z předmětu Domácnost.
Odpoledne jsme se všichni sešli na hřišti TJ a návštěvnosti neublížilo ani velmi horké počasí. V hodinovém programu se představili téměř všichni žáci školy a opravdu se bylo na co dívat. Po úvodním slovu ředitele vystoupili prvňáci s roztomilým večerníčkovým vystoupením, malí čertíci z druhé třídy potom předvedli nápadité taneční kreace. Následoval výčet dovedností v režii třetí třídy doplněný písničkou Není nutno, kterou si s nimi zazpívalo i publikum. Po nich se na “zelené pódium” dostavili čtvrťáci a názorně všem ukázali, jak se postavit strachu, a hned po nich páťáci roztleskali tribuny country tancem. Poté šesťáci sehráli zdařilou scénku ze školního života a sedmáci všechny seznámili se svými koníčky. Velmi zajímavé bylo pásmo kolektivních sportovních aktivit osmáků a pak už přitančili deváťáci. Nejprve děvčata se svým vystoupením, po nich hoši s velmi zdařilou a náročnou choreografií. Celé vystoupení nejstarších žáků vyvrcholilo společným tancem, po němž se deváťáci s kytkou a poděkováním rozloučili se svou paní učitelkou třídní. I přes opravdu velké horko se Školní akademie 2026 vydařila a ten, kdo se přišel podívat, určitě nelitoval. Děkujeme TJ Višňové za zapůjčení hřiště, SVČ Miroslav za výborné ozvučení a čas, který s námi strávili, p. Kopasovi za pořízení videozáznamu a vůbec všem, kdo se na této úspěšné akci jakkoli podíleli, třeba jen tím, že přišli děti povzbudit. Finanční prostředky vybrané na dobrovolném vstupném budou v novém školním roce použity na realizaci žákovských projektů. I za ně děkujeme a všem přejeme pohodové letní dny. 🙂
















