Byli jsme u toho

19. říjen se stal Dnem podnikavosti v Česku a naše škola byla u jeho zrodu. Ten den se totiž v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR konala konference s názvem Spojme síly ve vzdělávání k podnikavosti v Česku. Na ní se setkalo na 150 hybatelů podnikavosti ze všech krajů ČR a naše škola dostala příležitost (jako jedna z 12 organizací) představit v panelové diskusi svůj koncept podpory podnikavosti žáků. Není to však náhoda, protože se již 10 let cíleně snažíme rozvíjet měkké dovednosti žáků, které jsou tak potřebné pro spokojený život v dnešní době. Jaké jsou výsledky naší snahy můžete posoudit sami. O úspěšných projektech, kde naši žáci podnikavost uplatnili jsme psali například zde:

Zastávka před školou, Renovace šaten, Lavičky, Sušíme bez elektřinyObnova tůněk, Levandulový památník, Venkovní učebna, Dešťový záhon. Dejte pauzu mobilům, Odkud se bere jídlo

Grafický záznam průběhu konference a hlavní myšlenky řečníků od Jitky Jungmanové

Fotografie z průběhu konference

    

Další postřehy z konference si můžete přečíst ZDE nebo ZDE

#spojmesily  #asociacepodnikavecesko  #denpodnikavosti